Worki na śmieci i odpady

Sprzątanie ogrodu, remont, gotowanie, codzienne porządki, mnóstwo czynności generuje różnorodne śmieci, które powinno się wyrzucać do odpowiednich koszy. W celu ułatwienie sobie segregacji warto postawić na małe bądź duże worki na śmieci (w zależności od potrzeb), które występują w wielu kolorach, ułatwiających sortowanie codziennych odpadów również bio. Podczas większych porządków czy też remontów przydadzą się mocne, duże worki na odpady budowlane oraz gruz. W naszej ofercie znajdziesz różnorodne modele o pojemności od 35 l do aż 160 l.

Worki na śmieci — kolory i przeznaczenie

Możemy wyróżnić kilka wariantów na różne odpady, kolory pomagają w segregacji i są znaczącym ułatwieniem podczas np. wynoszenia kilku do koszów, które odpowiadają tym kolorom. Do najpopularniejszych należą:

  • żółte — plastik,
  • niebieskie – papier, tektura, książki,
  • czarne – uniwersalne/mieszane,
  • zielone — szkło
  • brązowe/bio — biodegradowalne w tym m.in. skórki warzyw i owoców,
  • czerwone – elementy metalowe bądź medyczne.

Oczywiście poza produktami z tej klasyfikacji, dostępne są również duże, solidne worki na odpady budowlane oraz gruz, które charakteryzują się większą wytrzymałością oraz pojemnością.

Worki na śmieci 60 l czarne Amigo Worki na śmieci 60 l czarne Amigo
Producent: Amigo
Cena:

6,71 zł

szt.
zobacz więcej
Segregacja worki z taśmą Gosia 35 l zielone Segregacja worki z taśmą Gosia 35 l zielone
Producent: Gosia
Cena:

10,18 zł

zobacz więcej
Worki na gruz Amigo 80 l - 5 szt. Worki na gruz Amigo 80 l - 5 szt.
Producent: Amigo
Cena:

11,25 zł

szt.
zobacz więcej
Worki na odpady LDPE czerwone 120L 25 szt. Worki na odpady LDPE czerwone 120L 25 szt.
Producent: Raz Dwa
Cena:

11,99 zł

zobacz więcej
Worki na śmieci 60l Gosia LDPE Worki na śmieci 60l Gosia LDPE
Producent: Gosia
Cena:

8,07 zł

zobacz więcej

Worki na śmieci – na co zwrócić uwagę?

Może wydawać się, że wybór tego typu produktu jest prosty, niemniej jednak zachęcamy do zwrócenia uwagi na kilka szczegółów, które na pewno poprawią komfort wynoszenia śmieci bez względu na to, czy będą to odpady bio, gruz czy też inne elementy budowlane.

Najważniejszy jest sposób wiązania zarówno, małe, jak i duże worki na śmieci bio, mieszane, budowlane czy też gruz mogą być inaczej wiązane. Bardzo wygodną opcją jest taśma ściągająca znajdująca się na końcu, za jej pomocą może w szybki sposób zamknąć otwór i przenieść śmieci do miejsca składowania. Przydatne są również tzw. uszy, które następnie można swobodnie związać.

Kolejną kwestią jest pojemność. Oczywiście inną pojemność będą miały worki na gruz a inna na bio. Niemniej jednak należy dopasować ich wielkość do m.in. kosza czy też ilość budowalnych pozostałości do wyrzucenia. W naszej ofercie znajdziesz małe i duże pojemności (od 35 l do aż 160 l), dzięki czemu dopasujesz je do swoich potrzeb.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl